O Nas

Czym jest BUBBLE TEA?!

Podstawą tego kultowego napoju jest czarna, zielona lub czerwona herbata podawana na zimno z lodem lub na ciepło. Klasyką azjatyckiego świata napojów jest herbata z mlekiem lub jogurtem wypełniona syropami takimi jak truskawka, kokos, jabłko, brzoskwinia i inne. W pierwotnej formie na dnie kubeczka spoczywają perły tapioki, przygotowywane z korzenia manioku, czyli słodkiego i o wiele zdrowszego kuzyna naszego ziemniaka.

Charakterystyczne dla Bubble Tea są setki maleńkich bąbelków, które uwalniają się na skutek silnego wstrząsania w specjalnym mechanicznym shakerze. Na dnie kubeczka znaleźć możecie jednak nie tylko tapiokę, w BOBOone czekają na Was przeróżne dodatki, począwszy od słodkich galaretek w wielu egzotycznych i rodzimych smakach, po magiczne kuleczki wypełnione słodkimi syropami. Poping boba, czyli wspomniane wcześniej kuleczki, wytwarzany jest z wyciągu z morskich wodorostów i naturalnych soków. Wystrzałowe kuleczki są niekwestionowanym hitem napojów w BOBOone.

Całość podawana jest w estetycznych, poręcznych, plastikowych kubeczkach, zaklejanych na miejscu przez inne kosmiczne urządzenie. Otwarcie kubeczka następuje poprzez przebicie foliowego wieczka grubą, ostro zakończoną słomką, a wtedy nieskończona ilość doznań smakowych ogarnie Wasze zmysły. BOBOone zaprasza wszystkich na doskonały spektakl doznań estetyczno-smakowych. Historia Bubble Tea Bubble tea zapoczątkowano w tajwańskim mieście Taizhong (台中) na początku lat osiemdziesiątych. Nancy Yang, właściciel niewielkiej herbaciarni, chcący kontynuować wspaniałą tradycję parzenia i picia herbat wśród młodzieży i dzieci zaczął eksperymentować dodając do nich słodkich syropów, kandyzowanych owoców, mleka oraz perełek ze słodkich ziemniaków.

Niedługo potem…

Niedługo potem Bubble Tea zawładnęła całym krajem, a na każdej ulicy można było spotkać dzieci raczące się tym eliksirem zdrowia, urody i młodości. Na szczęście dla świata bąbelkowa herbata nie pozostała jedną z tajemnic Tajwanu, japońska telewizja nagrała program, który rozsławił ten pyszny i zdrowy napój na całą Azję. To jednak nie koniec podróży bąbelkowej herbaty. W latach 90-tych bubble tea, za sprawą społeczności azjatyckich dotarła również za ocean – do Ameryki i Kanady. Amerykańska prasa jak np. Los Angeles Times i wiele stacji radiowych swoim zainteresowaniem sprawiły, że bubble tea stała się jednym z najbardziej popularnych napojów. Obecnie bąbelkowa herbata ma rzesze fanów na całym świecie. W Europie możecie spróbować tego wspaniałego napoju w takich krajach jak: Anglia, Francja, Niemcy, Czechy, a od jakiegoś czasu również i u nas – w Polsce. Mamy pewność, że wkrótce będziemy mogli uraczyć wszystkich Polaków naszą bąbelkową herbatą, która pozwoli Wam poczuć smak tajemnej azjatyckiej witalności.

Skontaktuj się z nami!

Napisz

kontakt@boboone.pl

Przyjdź

Magdzińskiego 4, Bydgoszcz